Vooralsnog weinig voetbalvertier Zwaluw 4

Senioren — Gepubliceerd op 03 oktober 2017 11:30 door Dominique Pichel

Het is zondag 24 september als De Zwaluw 4 weer de wei in mag voor een competitiewedstrijd. Na een enerverend bekeravontuur, dat tot en met de laatste wedstrijd nog spannend was, kon dan nu het ‘echte’ werk beginnen. Gelijk met een tegenstander van formaat, namelijk SIOL 3. Een gerenommeerd team met veel voormalig eerste elftalspelers. 

Na een geslaagde feestavond op de club hadden sommige spelers nog wat kleine(re) oogjes, plakte de kantine nog heerlijk en was de eau de cologne en aroma in de kleedkamer hoofdzakelijk Bavariaans. Zoals vanzelfsprekend ook gehoord: 'Ik drink nooit meer'. 

De zondag begon op kelderklasseniveau tot en met. De leider van SIOL kwam vragen of De Zwaluw geen keeper had, want die van hen ontbrak. Hij doelde eigenlijk op handschoenen bleek later, maar ook daar had De Zwaluw er geen van over. Schijnbaar zijn de reservepaar Sells uit de krat, verkocht. De ballen en waterzak waren kwijt en twee man waren niet tijdig aanwezig, wat Bert noopte tot een zoektocht en wat aanpassingen in de formatie. Na dit rommelige begin, hoopte hij dat de manschappen de knop om konden gaan zetten en lekker konden gaan ballen. 

Knullig
Aan het begin was al meteen duidelijk dat SIOL de betere ploeg was, zij kwamen gelijk opstomen, maar konden nog geen gevaar richten. De Zwaluw schoot via Dennis wel al een keer richting doel. Na een minuut of tien spelen ging de rechtsbuiten er met de bal vandoor en zette een rare boogbal voor. De spits, die in de gaten gehouden moest worden was scherp en schoot tegen de richting van Tim in binnen. Een minuut of vijf later werd er knullig balverlies geleden, waardoor de SIOL-spits vrij voor Tim kwam en de bal in het zijnetje deponeerde. 0-2 na een minuut of 15, een kansloze missie leek aanstaande. 

De Zwaluwmannen waren te slap in de duels en te slordig in de passing. Door het ontbreken van scherpte werden ook veel tweede ballen niet gewonnen. SIOL kreeg vervolgens nog een grote kans, maar schoot tot driemaal toe de bal tegen Tim aan, die dit goed had afgekeken van doelman Kortsmit van Sparta een dag eerder. Na ongeveer 35 minuten spelen werd het 0-3. Een voorzet werd van dichtbij geheel vrijstaand in gekopt. 

Klaagmuur
Hierna volgde een uiterst merkwaardig moment een middenvelder van SIOL. Deze vroeg waarom grensrechter Dick vlagde, vanwege buitenspel omdat dat het gewoon was. Hij kreeg vervolgens het hoongelach van warmlopende Constantia 3-spelers over zich heen. De SIOL-speler bleef daarna maar mekkeren, alsof Dick de Klaagmuur zelf was. Uiteindelijk gaven een paar verstandige teamgenoten aan dat 'we het leuk wilden ouden deze zondagochtend'. 

In het vervolg van de eerste helft drong De Zwaluw wel wat aan, maar kwam niet tot schoten op het doel van SIOL. Toch scoorde de thuisploeg voor rust nog. Uit een corner van Martijn was het Bram die in de allerlaatste seconden van het eerste bedrijf voor de 1-3 zorgde. Dit was tevens de ruststand. 

Foetushouding
Bert waakte tijdens de pauze voor de eerste vijf minuten na rust, maar gaf aan dat met veel strijd er misschien nog wel wat mogelijk was. Toch was de tweede helft een kopie van de eerste. SIOL was de betere ploeg, De Zwaluw probeerde het wel, maar kon vandaag weinig uitrichten. Dick kwam in het veld, leek zich binnen twee minuten te blessuren, maar speelde toch verder. Al is de vraag of Dick überhaupt zelf wist waar hij was deze zondagochtend. Dit omdat hij zijn lenzen niet in had en dus nauwelijks zicht had. 

Na een minuut of zes in de tweede helft kwam SIOL op 1-4. Een vrije trap werd verlengd en bij de tweede paal rekenden Marc en Tim op elkaar, maar geen van beiden pakte de bal. Een SIOL-speler van profiteerde. Na enkele tegenstootjes van De Zwaluw kwam SIOL ook nog op 1-5. In de 16 werd knullig uitverdedigen afgestraft. Al gaf Bert hierover aan: 'Als Paul Broeren van twee meter vol op het doel schiet, zou ik als keeper in de foetushouding op de lijn gaan liggen.'

185 kilometer per uur
Ook de 1-6 ontstond door niet al te best verdedigen van De Zwaluw. Via de hand van Tim ging de bal van de rechtsbuiten uiteindelijk binnen. Even later mocht De Zwaluw juichen, toen Job de bal naar Martijn passte. Martijn volgde het devies van Bert (schieten) op en schoot een hoge bal richting doel. De SIOL-doelman leek deze te vangen, maar dat mislukte faliekant. De bal verdween door zijn (bij gebrek aan keeperswanten tegen-de-kou) handschoenen in het doel. De Zwaluw kreeg daarna meer kansen, maar Job en Martijn vonden de keeper op hun weg. 

Bij beide corners duurde het trouwens een eeuwigheid voor deze genomen werden, omdat niemand bij blauwwitten zich geroepen voelde het leertuig voor de  pot te gooien. De Zwaluw kreeg nog een tegendoelpunt, omdat een bal wederom niet werd uitverdedigd en een voorzet via de vingertoppen van Tim voor de voeten belandde van een SIOL-speler. Daarna hield Tim nog met twee fraaie reddingen de bal tegen en was het slotakkoord voor De Zwaluw en hoe! Dominique bracht een afgeslagen corner met 185 kilometer per uur voor het doel, daar sloeg Ivo de bal op fraaie wijze in het doel. Een schitterend doelpunt van de nieuwe Zwaluw-speler, die hier oprecht blij mee was. 

Een aantal minuten later was de wedstrijd voorbij en kon de Zwaluw afdruipen. Het was vandaag te slap en niet geconcentreerd, wel scoorde de ploeg drie keer, wat in elk geval positief is. 

De Zwaluw 4: Tim Hendriks; Marc Hoesen, Chiel Morren ©, Kars Jacobs, Ivo Broekmeijer (30. Mark Bovenkerk); Martijn Martens (46. Dick Verbeeten), Frank van Elst, Dennis Verwoert (30. Bram Coenen/65. Dennis Verwoert), Dominique Pichel; Bas van den Bogaard (60. Ivo Broekmeijer), Leons Kerstens (25. Job Tijssen).

Overigens
- Was het positief om te zien, dat (ex-)spelers Carlo, William, Ivo en Kris aanwezig waren als toeschouwer
- Was de zuivere speltijd misschien 58 minuten (vanwege het zoeken van de bal in de bosjes en de passiviteit bij het nemen van een corner)
- Willen we scheidsrechter Bart Kok danken voor zijn prima optreden.
- Werd Tim verkozen tot man of the match, dit vooral omdat hij de meeste balcontacten had (daarbij meegerekend de bal uit het net halen)
- Bij deze nog een (verlaat) dankwoord aan de gastspelers in de beker: Bas, Rick, Thijs en Ferry

Statistieken De Zwaluw 4
Competitie
Doelpunten
1. Bram Coenen 1
Martijn Martens 1
Ivo Broekmeijer 1

Assists
1. Job Tijssen1
Dominique Pichel 1
Martijn Martens 1

Bekerdoelpunten:
1. Bas 7
2. Thijs Lamers (Krol) 1
Bram 1
Dominique 1
Mark 1 

Tekst, foto's en statistieken: Tim Hendriks.

« ga terug
Atlantic Power Evelien Hoofdsponsor Van Neerven Sport Van Alem Fotografie Kersten Assurantiƫn Security Art Spar Boere Kapsalon Annemarie